0.00
0
+37065654515

Prededančiojo patarimai

PAGRINDINĖS KEPSNINĖS DALYS

Kamado Bono kepsninę sudaro:
• korpusas, kuriame yra dvi sklendės, bei termometras;
• ugniadėžė, ugnies žiedas, pelenų grotelės;
• kepimo sistema: stovas, grotelės, kryžmė, deflektorius;
• didieji modeliai turi stovą su ratukais, šoninius padėklus ir pelenų valymo sistemas.

Dviejų zonų kepimo sistemos, kurią turi didieji kepsninės modeliai, instrukciją čia —>instrukcija

Svarbu! Ugniadėžės apačioje esanti anga visada turi būti atsukta į apatinę sklendę

Anglys

Texas Club anglys

• Kamado Bono kepsninėse galima naudoti tik natūralias medžio anglis.
• Šioms kepsninėms netinka malkos, presuoti anglies briketai ar kitas kuras.
• Anglies užkūrimui tinka naudoti sausus įdegtukus, elektrinius įdegiklius.
• Draudžiama naudoti degius skysčius.
• Po kepimo likusių anglių pašalinti nereikia.

Uždarius abi kepsninės sklendes, jos atšals ir bus toliau naudojamos kito kepimo metu.

 

Svarbu! Rekomenduojame naudoti kokybiškas, kietmedžio anglis. Mūsų grilintojai profesionalai renkasi ,,Texas Club'' anglis. Šias anglis naudojame ir tarptautiniuose grilio čempionatuose. Šias anglis vertina grilio profesionalai.

KEPSNINĖS UŽKŪRIMAS

• Įpilkite šiek tiek anglių į ugniadėžę. Labai ilgiems kepimams arba labai aukštoms temperatūroms naudokite daugiau anglių, trumpiems kepimams – užteks mažiau.
• Ugniadėžė užpildyta anglimis yra tada, kai anglys užima maždaug 80 proc ugniadėžės.
• Atidarykite abi kepsninės sklendes pilnai.
• Uždekite anglis elektriniu uždegėju arba padėdami ant anglių uždegtą sausą įdegtuką.
• Pradėjus degti anglims, uždarykite kepsninės dangtį ir stebėkite temperatūrą, kad galėtumėte laiku sustabdyti temperatūros kilimą.

 

Svarbu! Užkūrus naują kepsninę pirmą kartą, svarbu bent valandą palaikyti ne aukštesnę nei 150 laipsnių temperatūrą. Kamado Bono galima naudoti visus metus.

TEMPERATŪROS REGULIAVIMAS

• Kamado Bono kepsninių temperatūra reguliuojama sklendėmis.
• Didžiausią įtaką temperatūros kilimui turi apatinės sklendės atvėrimas.
• Kai užkūrę kepsninę, matote, kad termometro rodmenys artėja prie Jūsų tikslinės temperatūros (liko dar 10-20 laipsnių), priverkite apatinę sklendę.
• Pasiekę tikslinę temperatūrą šiek tiek pridarykite ir viršutinę sklendę.
• Jeigu reikia pakelti temperatūrą kepimo eigoje, plačiau atverkite abi sklendes.

Aukštos temperatūros pasiekimas

Nedažnai, bet kartais reikia kepsninėje pasiekti itin aukštą (virš 300C) temperatūrą, pavyzdžiui, kepant picas. Tokiu atveju, pirmiausia iš kepsninės pašalinkite visus senų anglių likučius ir pelenus. Įsitikinkite, kad oro pralaidumas yra geras: ugniadėžės anga atsukta į apatinę sklendę, įdėtos pelenų grotelės ir viršutinė sklendė atsidaro be trikdžių. Užpildykite ugniadėžę naujomis stambios frakcijos anglimis. Anglių dėkite daug – iki pat ugnies žiedo. Įkurkite anglis elektriniu įdegėju ar sausų įdegtukų pagalba ir kai jos įsidegs, uždarykite kepsninės dangtį.

DĖMESIO! Įsitikinkite, kad abi sklendės pilnai atidarytos. Jeigu planuojate kepti picas, palaukite kol kepsninės termometras parodys apie 250C ir tada įdėkite dviejų zonų kepimo sistemą: grotelės viršutinėje padėtyje, ant jų deflektoriai, tada metalinė kryžmė ir picos akmuo. Uždarykite dangtį ir laukite kol temperatūra pasieks tikslinę.

Kai temperatūra nekyla

Gali būti kelios priežastys. Kepsninė arba anglys gali būti prisigėrusios drėgmės. Jei kepsninė senokai naudota, stovėjo po atviru dangumi, nuo picų kepimo geriau nepradėti. Jei keramika prisigėrusi drėgmės, reikės laiko, pamažu šildant kepsninę, jai išgarinti. Anglis, taip pat reikėtų naudoti laikytas sausai, patalpoje ir nesupilti maišo dugno likučio, kuriame daugiausia smulkių gabaliukų. Kartais pasitaiko ir kepsninės termometro gedimų, kai viduje tikrai karšta, o rodyklė nejuda. Patikrinti ar termometras veikia gerai nesudėtinga: atsukite ir išimkite iš kepsninės termometrą. Užvirkite vandens ir įkiškite termometro zondą į verdantį vandenį, jei rodyklė nepakyla iki 100C, termometrą reikia keisti nauju.
PRIMINIMAS: po kepimo itin aukštoje temperatūroje, kepsninei atšalus, periodiškai reikia paveržti kepsninės varžtus (paprastai tariant, metalas ir keramika “vaikšto” todėl būtina nepamiršti kartais susukti kepsninės laikomąsias dalis).

Žemos temperatūros palaikymas

Jeigu norite kepsninėje palaikyti itin žemą 80-100C temperatūrą, kuri dažniausiai reikalinga karštam rūkymui, pirmiausia atkreipkite dėmesį į anglių kiekį ir kaloringumą. Geriausia naudoti senų anglių likutį, kurios liko nuo ankstesnio kepimo kepsninėje, nes jos bus mažiau kaitrios. Anglių ugniadėžėje turi būti nedaug (jos turi nesiekti ugniadėžėje esančių skylučių). Įkurkite anglis, kai jos įsidegs, iš karto sudėkite kepimo sistemą su deflektoriais apatinėje pozicijoje, uždarykite kepsninės dangtį ir palaukite kol kepsninės termometras rodys apie 60C, stipriai pridarykite kepsninės sklendes ir palaukite, kol temperatūra pasieks tikslinę. Jei reikia įdėti rūkymo kaladėles, trumpam nuimkite visą dviejų zonų kepimo sistemą, išdėliokite ant žarijų kaladėles ir vėl viską sudėkite. Ruošdami maistą itin žemoje temperatūroje, venkite darinėti kepsninės dangtį, nes papildomas deguonies patekimas tik didins anglių temperatūrą.

Temperatūros tikslumas

Jeigu naudojate skaitmeninį mėsos termometrą, kuris turi ir zondą skirtą grotelių temperatūrai matuoti, pastebėsite, kad grotelių temperatūra skiriasi nuo kepsninės korpuso termometro rodmenų. Tai tikrai nereiškia, kad kažkuris Jūsų termometras sugedo. Kepsninės korpuso termometras yra labiau orientacinio pobūdžio, jis yra gerokai aukščiau nuo kaitros šaltinio nei grotelės, tad ir temperatūrą gali rodyti žemesnę. Be to kepsninės dangtį atidarius, termometras gauna šalto oro ir tai vėl pakeičia rodmenis. Tad jeigu norite labai tiksliai žinoti kokia temperatūra yra ant grotelių, tam naudokite skaitmeninį zondinį termometrą. Bet įprastiems kepimams, žinoti orientacinę kepsninės temperatūrą pakanka ir korpuso termometro. Nedarinėjant dangčio ir naudojant zondinį termometrą, pastebėsite, kad ilgainiui temperatūros abiejuose termometruose praktiškai susivienodina.

Neužkurtos kepsninės termometro rodmenys

Niekada nevertinkite, ar termometras veikia gerai, pagal tai, ką jis rodo, kai kepsninė yra neužkurta. Jei lauke yra +20C, kepsninės termometras gali rodyti ir dvigubai daugiau, jei ji stovės ant saulės, arba kiek mažiau, jei visą laiką yra pavėsis. Nepamirškite, kad termometras rodo, kokia temperatūra tuo metu yra po kepsninės dangčiu, o ne Jūsų kieme, taigi kurkite kepsninę, grilinkite ir nesijaudinkite.

 

 

Svarbu! Kepsninė nėra viryklė ir temperatūra joje kyla ir krenta lėčiau, tad turėkite kantrybės ir neskubėkite darinėti sklendžių. Pavyzdžiui, sudėjus ant grotelių daug šaltos mėsos, temperatūra, kurią matome korpuso termometre, nukris, tačiau nereikia atidaryti sklendės, kad ji pakiltų, nes maistui sušilus, temperatūra vėl grįš į reikiamą poziciją.

KEPSNINĖS VALYMAS

Kapitalinį Kamado Bono kepsninės valymą reikėtų atlikti ne prieš kiekvieną kepimą, o tada, kai matosi gausūs riebalų nuvarvėjimai ant ugnies žiedo, deflektorių, ugniadėžės ir kepsninėje daugiau suodžių nei įprastai.
Kapitalinis kepsninės valymas:
• Pašalinkite iš kepsninės senas anglis ir pelenus (taip pat ir už ugniadėžės, kur bėgant laikui susikaupia šiek tiek pelenų), vieliniu šepečiu pavalykite kepsninės vidų, pašalinkite visus nubyrėjusius nešvarumus ir atgal sudėkite vidines dalis: ugniadėžę, pelenų groteles, ugnies žiedą.
• Papildykite kepsninę naujomis anglimis, užkurkite ir leiskite įkaisti iki 200 laipsnių, tuomet sudėkite dviejų zonų kepimo sistemą (deflektorius dėkite nešvaria puse į anglis) ir leiskite pakilti temperatūrai iki 280-300 laipsnių (ne daugiau), palaikykite šią temperatūrą 20 min ir uždarykite apatinę sklendę. Praėjus dar 15-20 min uždarykite ir viršutinę sklendę.
• Atvėsus kepsninei, jei yra nešvarumų likučių, nuvalykite juos vieliniu šepečiu.

Kaip valyti kepsninę – VIDEO

Svarbu! Po aukštesnių temperatūrų, atvėsus kepsninei, paveržkite horizontalius varžtus, kurie jungia kepsninės žiedus. Svarbu! Kepsninių vidaus negalima valyti naudojant valiklius ar vandenį.

KEPIMAS TIESIOGINĖJE KAITROJE

 

• Tai kepimo būdas, kai maistas gaminamas ant atviros ugnies.
• Šiuo būdu dažniausiai kepami (iki 5 cm storio) jautienos steikai, įvairūs kepsniai, mėsainių paplotėliai, šašlykai ir pan.
• Tiesioginė kaitra naudojama ir kai kepama keptuvėse ar keptuvėlėse: kiaušinienės, bulviniai ar miltiniai blynai, paella ir kt.

KEPIMAS NETIESIOGINĖJE KAITROJE

 

• Netiesioginio kepimo funkcija geriausiai tinka didesniems paukštienos ir mėsos gabalams kepti, nes jų paruošimas reikalauja daugiau laiko.
• Tokiam kepimui pasirinkite storesnius mėsos gabalus (5 cm storio arba daugiau) arba gabalus su kaulu, pavyzdžiui, viščiuko dalis, šonkaulius.
• Kepant lėtuoju būdu tarp kepamo maisto ir anglių padedamas deflektorius, apsaugantis maistą nuo atviros ugnies. Maistas kepa dėl įkaitusios oro srovės ir šilumos, kurią sulaiko Kamado BONO kepsninės sienelės ir dangtis.
• Jei kepate iki 140 temperatūroje, deflektorius dėkite apatinėje pozicijoje, jei aukštesnėje temperatūroje, deflektorius dėkite viršutinėje pozicijoje.

KARŠTAS RŪKYMAS

rukyta zuvis

Kamado Bono kepsninė yra ir rūkykla.

Karštas rūkymas:
• Karštam rūkymui rekomenduojame naudoti rūkymo kaladėles.
• Užkurkite kepsninę, sustabdykite temperatūros kilimą dar likus 10-20 laipsnių iki Jūsų tikslinės temperatūros (karštam rūkymui temperatūra svyruoja nuo 70 iki 120 laipsnių, priklausomai nuo patiekalo).
• Uždėkite keletą rūkymo kaladėlių ant anglių į skirtingas vietas.
• Rūkydami karštu rūkymu, naudokite termometrą vidinei maisto temperatūrai matuoti, kad žinotumėte, kada Jūsų gaminys pasiekė optimalią vidinę temperatūrą.

 

Svarbu! Tai, kad nesimato iš kepsninės rūkstančių dūmų, nereiškia, kad Jūsų patiekalo rūkymo procesas sustojo. Svarbu! Mėsa geriausiai pasisavina dūmą, kol yra šalta, per pirmąsias dvi valandas

ŠALTAS RŪKYMAS

Kamado Bono kepsninė yra daugiafunkcinis įrenginys. Ji yra ir rūkykla.

• Idealios sąlygos šaltam rūkymui yra tada, kai lauke teigiama, ne didesnė nei 8 laipsnių temperatūra;
• Šaltam rūkymui naudojama rūkymo spiralė (mūsų siūloma Texas Club spiralė yra tinkama visiems Kamado Bono dydžiams nuo Minimo iki Grande Limited);
• Spiralei užpildyti naudojamos medienos dulkės (skirtingų rūšių dulkės, pasižymi skirtingu aromato intensyvumu, mėsai suteikiamu atspalviu, degimo laiku).
• Ruošdami kepsninę šaltam rūkymui, pašalinkite visas anglis ir pelenus, į ugniadėžės apačią dėkite dulkėmis užpildytą spiralę ir ją uždekite (patogiausia tai padaryti naudojant arbatinę žvakutę).
• Šalto rūkymo metu kepsninės sklendės turi būti pravertos labai minimaliai.
• Rekomenduojama naudoti deflektorių, kad nuo mėsos nuvarvėjus lašui skysčio, neužgestų dulkės.
• Rekomenduojame iš antrojo aukšto grotelių, uždengiant jas folija, padaryti stogelį nuo kondensato, virš rūkomo produkto (tai ypač aktualu, kai lauko temperatūra yra žema).
• Rūkymo trukmė:
• Termiškai apdorotiems produktams (mėsa, paukštiena, sūriai, sviestas, riešutai ir pan.) užtenka 4-8 valandų.
• Kuo mėsoje daugiau drėgmės, tuo ilgiau užtrunka rūkymas. Drėgmę pašalinti padeda, paruošimo procese naudojama druska.
• Daugeliui produktų visiškai normalus svorio netekimas iki 30%.
• Tinkamai paruošus produktą, užteks ir 12-24 valandų rūkymo, bet jei pasitikite savo jėgomis paruošiant mėsą (naudojate konservantus, nitritines druskas) galite procesą gerokai ilginti – produkto skonis bus ryškesnis ir sodresnis.

Svarbu! Šaltas rūkymas Jūsų produkto neparuoš – visa magija įvyksta produktą marinuojant sausu arba šlapiu marinatu PRIEŠ rūkymą. Marinate esanti druska iš produkto pašalina vandens perteklių, pražudo dalį bakterijų ir pan. O pats rūkymas šaltu dūmu produktą konservuoja (padeda ilgiau išlaikyti kokybines bei skonio savybes), suteikia papildomo aromato ir skonio. Saugumas! Šaltas rūkymas – rizikingas, žinių reikalaujantis, procesas. Bakterijos lengviausiai patenka į maisto produktus, kai aplinkos temperatūra yra nuo 4,4 C iki 60 C. Šaltas rūkymas nepadės išvengti, pavyzdžiui, e.coli ar botulizmo. Didžiąją dalį bakterijų nužudo druska, paruošimo metu.

PAGRINDINIAI AKSESUARAI

Kepimo akmuo
• Kepimo akmuo yra būtinas, norint Kamado Bono kepsninėje kepti kaip krosnyje, pavyzdžiui, picas, pyragus, kugelius, bandeles ir pan.
• Kepimo akmens negalima niekuo tepti, svarbu picą ar kitus kepinius, kurie dedami tiesiai ant akmens, dėti tik tada, kai akmuo jau yra įkaitęs.
• Kepimo akmens plauti negalima. Jei jis sušlaps, labai didelė tikimybė, kad kitą kartą naudojant, skils. Jeigu ant akmens yra nešvarumų, juos galima švelniai pašalinti sausa kempinėle ar vieliniu šepečiu. Kitą kartą kepdami, dėkite akmenį nešvarumais į apačią.
• Kepimo akmuo ir deflektorius naudojami kartu ir vienas kito nepakeičia. Kepant picą deflektorių reikia dėti ant grotelių, tada kryžmę ir tada kepimo akmenį. Kepant apkepus, pyragus ir kitus kepinius – deflektorius dedamas viršutinėje pozicijoje ant kryžmės, o kepimo akmuo ant grotelių.

Maisto termometras:
Momentinis maisto termometras naudojamas kepant tiesioginėje kaitroje, pavyzdžiui, steikus, burgerius, šašlykus. Rekomenduojame momentinį elektroninį INKBird termometrą, kuris labai tiksliai ir greitai parodo temperatūrą.
• Zondiniai termometrai naudojami kepant netiesioginėje kaitroje, karštai rūkant maistą. Termometro zondai smeigiami į mėsą ir paliekami viso proceso metu. Temperatūra matoma tiek termometro ekrane, tiek programėlėje mobiliajame telefone.
• Rekomenduojame 4 zondų išmanųjį Inkbird termometrą.

Ketaus grotelės ir plokštuma:
Ketaus grotelės ir plokštuma naudojami kepant tik tiesioginėje kaitroje, tais atvejais, kai norime, kad maistas uždėtas ant grotelių iš karto skrustų.
• Dažniausiai naudojama kepti steikus, mėsainių paplotėlius, kepsnius, jūrų gėrybes.
• Ant plokštumos taip pat galima kepti blynus, kiaušinius, smulkias daržoves ir kt.

Taip pat, kiekvienam grilistui reikėtų turėti šiuos aksesuarus:
Karščiui atsparias pirštines – rankų saugumui;
Vielinį šepetį – nušveisti groteles po kiekvieno kepimo;
Žnyples ir mentelę – patogiam kepamų patiekalų apvertimui, įdėjimui, išėmimui iš kepsninės.

Jei ketinate Kamado Bono kepsninėje gaminti sriubas, troškinius ar plovą, įsigykite kazaną arba emaliuotą ketaus puodą.

Svarbu! Labai svarbu pasirinkti tinkamo dydžio kepimo akmenį savo kepsninei: Kamado Bono Grande Limited - 42 cm, Kamado Bono Grande/Media/Žalgiris – 36 cm, Kamado Bono Minimo – 30 cm, Kamado Bono Picnic – 23 cm. Zondiniai termometrai netinka matuoti temperatūrą kepant maistą tiesioginėje kaitroje.

0
    0
    Krepšelis
    Jūsų krepšelis yra tuščiasĮ parduotuvę